Biblioteka – Dom Spokojnej Młodości
biblioteka
znajdź interesujący temat
Szukasz ciekawego tematu, a może już wiesz, o czym chcesz rozmawiać? Sprawdź jakie materiały przygotowali nasi eksperci i ekspertki z organizacji pozarządowych. Pobierz scenariusz i zajrzyj do innych publikacji. Do Twojej dyspozycji są zróżnicowane materiały edukacyjne, takie jak artykuły, prezentacje multimedialne, filmy, gry edukacyjne, zadania grupowe i wiele innych, które pomogą Tobie i grupie w łatwiejszym przyswajaniu wiedzy. Czytaj, poznawaj i baw się dobrze. Zrób to na swoich zasadach i we własnym tempie. W razie potrzeb jesteśmy dla Ciebie dostępni na Discordzie i w mediach społecznościowych!

Zdrowie psychiczne
Zainteresowana_y zdrowiem umysłu i emocjami? Odkryj nasze scenariusze!

Psychoedukacja

Dowiedz się więcej o emocjonalnym samopoczuciu. Chcesz nauczyć się technik uważności? Sprawdź nasze zasoby!

Neuroróżnorodność

Ciekawi Cię, jak różne osobowości i umysły wpływają na naszą siłę? Znajdź odpowiedzi tutaj!

Edukacja seksualna

Drażni Cię brak rzetelnej edukacji seksualnej w szkole? Chcesz prowadzić lekcje na temat orientacji seksualnej lub bezpieczeństwa? Tutaj znajdziesz potrzebne informacje!

Zaangażowanie społeczne i obywatelskie
Czujesz, że nie możesz siedzieć obojętnie, kiedy ktoś narusza Twoje przekonania? Wierzysz w świadomość społeczną i chcesz ją poszerzać? Wpadnij tutaj!

Zaangażowanie obywatelskie

Uważasz, że to w szkole zaczyna się społeczeństwo? Wierzysz, że młodzież ma głos? Przekonaj innych i poprowadź zajęcia!

Życie w Unii Europejskiej

Wiecie, że Polska nie była od zawsze członkiem Unii Europejskiej? Tak, tak, był czas, kiedy głosowaliśmy za lub przeciw wstąpieniu do Unii…dlaczego uczestnictwo w życiu Europy pod egidą Unii Europejskiej jest ważne i jak to właściwie wygląda na co dzień?

Prawa człowieka

Pasjonują Cię prawa człowieka? Nie są Ci obojętne krzywdy innych? Te scenariusze są właśnie dla Ciebie!

Zmiany klimatyczne

Martwi Cię rosnąca temperatura na świecie? Czujesz, że nie ma planety “B”? Dowiedz się więcej i podziel się tą wiedzą!

Scenariusze wyborcze 🇵🇱

Fakt, że już po 15X nie znaczy, że polityka powinna stać się obojętna. Dowiedz się, jak pilnować polityków!

Dojrzewanie w czasach „postprawdy”
Ilość i złożoność dostępnych informacji na temat świata Cię przytłacza? A może niepokoi Cię, jak będzie wyglądała Twoja przyszłość przy takim dostępie do sztucznej inteligencji? Zajrzyj do tych scenariuszy!

Bezpieczeństwo w sieci

Czy hasło „123” faktycznie działa? Na czym polega 2FA? Dowiedz się więcej o zabezpieczeniach!

Dezinformacja

Wiesz, jak łatwo można oszukać w sieci. Zdajesz sobie sprawę, że nie wszystkim “newsom” można ufać? Porozmawiaj o tym w klasie!

Sztuczna Inteligencja – GenAI

Zapewniamy, że co najmniej połowa Twojej klasy choć raz użyła ChatGPT. Ale czym to właściwie jest?

Jak skutecznie odnaleźć się na rynku pracy?
Czy łatwo połączyć marzenia o pasji z rzeczywistością biznesową? Jakie wyzwania i trendy panują na obecnym rynku pracy? Młodzi debiutanci szukają ról, a pracodawcy reżyserują spektakl, który czasem jest pełen pułapek – jak sobie radzić w tej rzeczywistości?

Dobre i etyczne miejsce pracy

Krzyki, przekraczanie uprawnień, czy wydzwanianie po nocach? Martwisz się, że któreś z tych zachowań dotknie też ciebie? Przekonaj się, jak możesz to sprawdzić!

Szukam pracy

Pracuj.pl, OLX, a może LinkedIn? Łapiesz się za głowę, bo nie możesz znaleźć idealnego ogłoszenia dla siebie? Co to jest właściwie ten personal branding? Czy faktycznie jest on moją “wizytówką”?

Planowanie kariery

To może być okazja do zrozumienia, dlaczego wybór odpowiedniej ścieżki zawodowej może być jedną z ważniejszych decyzji w życiu, ale ta decyzja ta nie musi zostać podjęta już w liceum. Czy są ścieżki zawodowe, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoje życie i społeczeństwo?

Adaptacja w zmieniającym się świecie
Adaptacja to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Nie zniechęcaj się początkowymi trudnościami. Otwórz się na nowe możliwości i czerp radość z poznawania innej kultury!

Adaptacja kulturowa młodych osób

Jak być osobą cierpliwą i wyrozumiałą dla siebie i innych w procesie adaptacji? To niemałe wyzwanie, ale jeśli będziesz aktywnie szukać wsparcia dla siebie i innych w tym procesie, to łatwiej wam pójdzie z pokonaniem barier językowych i kulturowych

Migracje

Odkryj wyzwania osób z doświadczeniem migracyjnym i zgłębiaj tematykę różnorodności kulturowej, kryzysów humanitarnych oraz integracji społecznej. Przygotuj na to klasę i zaprezentuj im któryś z tych tematów!

kontakt
napisz do nas!

lub

    Skip to content