Muzułmanie w Polsce – poznajmy się bliżej! – Dom Spokojnej Młodości
zaangażowanie społeczne i obywatelskie
Muzułmanie w Polsce

Stereotypowe podejście do społeczności muzułmańskiej w Polsce jest codziennością – jak to zmienić? Świat islamu stał się narzędziem w sporach polskiej sceny politycznej – spróbuj to zmienić i zaangażuj się w obalenie stereotypów o muzułmanach. W tym scenariuszu znajdziesz ciekawy quiz i przygotujesz pudełko na anonimowe pytania; przez temat poprowadzi Cię prezentacja multimedialna. Z lekcji dowiesz się, kim jest imam i kiedy w Polsce pojawili się pierwsi muzułmanie. To łatwe – ściągnij scenariusz, przeczytaj go i gotowe!

Pobierz scenariusz
organizacja / osoba autorska
Aleksandra Tołczyk
dlaczego to proste?

📚 Materiały już czekają: Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w scenariuszu – od instrukcji po praktyczne ćwiczenia.

🏁 Krok po kroku: Scenariusz prowadzi Cię przez wszystkie etapy zajęć, dzięki czemu niczego nie przegapisz.

💡 Interaktywne i angażujące: Zadania dla klasy są zaprojektowane tak, by wciągały i pozwalały korzystać z własnej wiedzy, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością.

🎓 Nauka przez doświadczenie: Cała klasa uczy się poprzez praktyczne działanie. Nie potrzebujesz podręcznika ani tony teorii. 

💚 Współpraca: Stawiamy na doświadczenia wszystkich osób w klasie, a przygotowane ćwiczenia są skupione na rozmowie. 

czym jest Dom Spokojnej Młodości

Dom Spokojnej Młodości to projekt, który odmienia oblicze edukacji. Uczniowie stają się nauczycielami, prowadząc lekcje na aktualne tematy, a tych próżno szukać w podstawie programowej. To nie tylko szansa na rozwój osobisty, ale przede wszystkim okazja do wpływania na otoczenie i zdobywanie praktycznej wiedzy. Jesteśmy tu dla młodych agentów i agentek zmian, którzy chcą zmieniać edukację!

Sprawdź nasze pozostałe scenariusze
kontakt
napisz do nas!

lub

    Skip to content