Strona główna – Dom Spokojnej Młodości

Wiemy, że w szkolnych programach często pomija się to, co jest najważniejsze.

Dlatego opracowaliśmy metodę dotarcia do szkół z rzetelną wiedzą. Stworzyliśmy edukacyjny serwis z bezpłatnymi scenariuszami lekcji, które może pobrać i przeprowadzić każda osoba.

Efekt: to uczniowie i uczennice stają się nauczyciel(k)ami. Prowadząc ważną dla siebie lekcję, a przygotowana przez ekspertów wiedza trafia do szkół. Dzięki temu uczniowie zyskują dużą sprawczość na starcie swojego dorosłego życia i powstaje ogólnopolska społeczność lokalnych liderek i liderów.

o projekcie
parę słów o nas

Dom Spokojnej Młodości to projekt przede wszystkim dla osób uczniowskich ze szkół średnich w całej Polsce – każda osoba może wybrać temat, który ją interesuje, skorzystać z gotowych scenariuszy i przeprowadzić zajęcia w swojej szkole na swoich zasadach – samodzielnie lub we dwójkę; dowolnie.
Interesuje Cię rozmowa o wyzwaniach współczesnego świata: zmianach klimatycznych, zagrożeniach w sieci, komunikacji bez przemocy, zaangażowaniu społecznym lub migracjach? To tu, w Domu, jak w dobrze zaopatrzonej spiżarni, znajdziesz wsparcie i materiały.
Scenariusze lekcji są dostępne również dla nauczycieli i nauczycielek – większość tematów wpisuje się w podstawę programową – zachęcajcie młode osoby do prowadzenia lekcji – to buduje ich sprawczość i umiejętność prezentacji przed grupą.

Projekt powstał w ramach działań Fundacji OFF School

Fundacja OFF school posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), co oznacza, że każdy podatnik rozliczający PIT może przekazać Fundacji 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych. Fundacja OFF school jest wpisana do KRS pod nr 0000640142

kontakt
partnerzy
wspierają nas
partnerzy strategiczni
partnerzy honorowi
partnerzy merytoryczni
newsletter
zapisz się!
kontakt
napisz do nas!

lub

    Skip to content