Wyzwania osób migranckich i uchodźczych – Dom Spokojnej Młodości
zaangażowanie społeczne i obywatelskie
Wyzwania osób migranckich

Czy jeśli zmieniasz swoje miejsce zamieszkania, to możesz już nazwać się osobą migrancką? Co to znaczy mieć “emocjonalny bagaż”? Spróbuj wcielić się w rolę osoby migranckiej lub uchodźczej i poprowadź lekcję, żeby zrozumieć, jak może się czuć ktoś taki i w jaki sposób możesz wesprzeć taką osobę! Może jest w Twojej klasie Olena, Muhammad czy Ola z Kijowa, Afganistanu albo Sudanu, którzy będą Ci wdzięczni, że o nich myślisz? To bardzo cenny scenariusz dla wszystkich w Twojej klasie! W załączniku znajdziesz 4 przykładowe historie, które pomogą zrozumieć, że nie jesteśmy tacy sami, ale mamy wiele ze sobą wspólnego.

Pobierz scenariusz
organizacja / osoba autorska
Małgorzata Ćwiek
dlaczego to proste?

📚 Materiały już czekają: Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w scenariuszu – od instrukcji po praktyczne ćwiczenia.

🏁 Krok po kroku: Scenariusz prowadzi Cię przez wszystkie etapy zajęć, dzięki czemu niczego nie przegapisz.

💡 Interaktywne i angażujące: Zadania dla klasy są zaprojektowane tak, by wciągały i pozwalały korzystać z własnej wiedzy, co sprawia, że nauka staje się przyjemnością.

🎓 Nauka przez doświadczenie: Cała klasa uczy się poprzez praktyczne działanie. Nie potrzebujesz podręcznika ani tony teorii. 

💚 Współpraca: Stawiamy na doświadczenia wszystkich osób w klasie, a przygotowane ćwiczenia są skupione na rozmowie. 

czym jest Dom Spokojnej Młodości

Dom Spokojnej Młodości to projekt, który odmienia oblicze edukacji. Uczniowie stają się nauczycielami, prowadząc lekcje na aktualne tematy, a tych próżno szukać w podstawie programowej. To nie tylko szansa na rozwój osobisty, ale przede wszystkim okazja do wpływania na otoczenie i zdobywanie praktycznej wiedzy. Jesteśmy tu dla młodych agentów i agentek zmian, którzy chcą zmieniać edukację!

Sprawdź nasze pozostałe scenariusze
kontakt
napisz do nas!

lub

    Skip to content